OII FL wibrujący pedał sprzęgła ! ? ? ? ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Gaber
    Ambiente
    • 2011
    • 201

    #51
    Opisany przypadek również występuje w mojej Octavii Tour II 1.6 MPI. Dodam że praca sprzęgła na biegu jałowym i zapalonym silniku jest prawidłowa. Problem pojawia się od momentu ruszania i gdy auto jedzie każde delikatne wciśnięcie powoduje pulsowanie pedału. Auto ma przejechane 870km a pulsowanie występuje od wyjazdu z salonu.

    Komentarz

    • toomasz
      Elegance
      • 2010
      • 909
      • Volkswagen
      • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

      #52
      Witam
      I ja zauważyłem coś podobnego u siebie, tzn przy jeździe (wciśnięty pedał gazu) i próbie naciśnięcia pedału sprzegła tak do 1/4 czuć wibracje pod pedałem, natomiast przy puszczonym pedale przyspieszenia (gazu) te wibracje nie wystepują. Czy mogę z tym uderzać do ASO?

      Komentarz

      • DANIEL1987
        Rider
        • 2010
        • 286

        #53
        ja mam 28tys przebiegu i pedał mi nieźle odbija gdy wcisnę go lekko , na przeglądzie o tym zagadałem z serwisantem a że trochę mam tam znajomości to nie odesłano mnie z kwitkiem, stwierdzono ze lekko siada łożysko oporowe...przy 30 tys to jak dla mnie szok!!!!!Gwarancji mam jeszcze rok wiec za 7-8 miesięcy jadę na umówioną juz wstępnie wymianę dwumasu i sprzęgła 8)
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=42786

        Komentarz

        • rafik11
          Rider
          • 2009
          • 448

          #54
          a ja zapytam tych co maja 1,8 tsi czy ja szybko puszczą sprzęgło na luzie to czy zacznie im terkotac a to terkotanie ucichnie po ponownym wciśnięciu sprzęgła? pytam bo ja po wymianie silnika właśnie takie objawy miałem i po pewnym czasie sie to pogoorszył się do tego stopnia ze podczas hamowania silnikiem słychać buło takie szuranie metalu o metal w konsekwencji wymieniono mi całe sprzęgło. pytam bo podon=bny objawy terkotania sprzęgła pojawiały sie w paru superbach 1,8 tsi nie wiem jak tam się to skonczyło.

          Komentarz

          • kasper64
            Drive
            • 2010
            • 78

            #55
            Szczerze mówiąc przez 15 lat jazdy samochodem nie przyszło mi do głowy naciskać sprzęgło w trakcie trzywmania naciśniętego gazu. Dzisiaj spróbowałem i faktycznie wibracje występują, nawet przy delikatnym wciśnięciu sprzęgła, ale może to normalny objaw . Przy normalnym użytkowaniu sprzęgła brak wibracji. (przebieg 18.000)
            kasper64

            Komentarz

            • Psycho Dad
              Rider
              • 2009
              • 629

              #56
              Zamieszczone przez rafik11
              a ja zapytam tych co maja 1,8 tsi czy ja szybko puszczą sprzęgło na luzie to czy zacznie im terkotac a to terkotanie ucichnie po ponownym wciśnięciu sprzęgła? pytam bo ja po wymianie silnika właśnie takie objawy miałem i po pewnym czasie sie to pogoorszył się do tego stopnia ze podczas hamowania silnikiem słychać buło takie szuranie metalu o metal w konsekwencji wymieniono mi całe sprzęgło. pytam bo podon=bny objawy terkotania sprzęgła pojawiały sie w paru superbach 1,8 tsi nie wiem jak tam się to skonczyło.
              Mam to na zimno i jest to bardzo słabo wyczuwalne ... na ciepłym tego nie wyczuwam
              Ale podobno jest jakaś akcja serwisowa na łożyska oporowe jak masz auto na gwarancji to ci to zrobią. hm ale powinni to wymienić ze sprzęgłem ... wymienili ci tarczę ? czy tarcze i docisk ?
              Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

              Komentarz

              • rafik11
                Rider
                • 2009
                • 448

                #57
                prawdopodobnie wymienili cały komplet ale ja juz tego auta mam dość i przyznaje ze nie dochodziłem do tego czy na pewno komplet wymieniono.

                Komentarz

                • leo516
                  Classic
                  • 2011
                  • 12

                  #58
                  mam identyczny problem w moim tourze 1.6 pedał sprzęgła wibruje przy wciśnietym gazie i załączonym biegu jeśli oprzec na nim stopę lub lekko wcisnąc to czuć wibrację auto ma 20 000 km, czykomuś udało sie ustalić lub wyeliminować ten objaw?

                  Komentarz

                  • lu5asz
                    RS
                    • 2011
                    • 2006
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    #59
                    Ja tak mialem jak z salonu wyjechalem,przy wyzszej predkosci.Teraz jakby powoli to ustaje,ale nadal czuc.Przebieg troche ponad 9tys.km
                    Kondziu

                    OCP

                    Komentarz

                    Pracuję...